Penzion21

Rosenthal

Obec Rosenthal-Bielatal je tradičním, idylickým, prázdninovým místem s rozmanitou, kouzelnou krajinou nacházející se na levém břehu Labe v poklidné části Saského Švýcarska. Obě části obce představují naprostý lezecký a turistický ráj obklopený rozsáhlými lesy a bizarními skalními útvary, které nabízejí řadu možností pro mnohostranné sportovní a odpočinkové aktivity (skalní lezení, cyklistické a pěší túry, ale i jízdy kočárem). Ze zajímavých turistických cílů stojí za zmínku kamenný vyhlídkový altán v údolí plném skalních věží u Rosenthalu.

Okolo vyhlídky prochází žlutá TZ - okruh okolo Schweizermühle. V Bielatalu najdete 239 vrcholů a přes 3 400 horolezeckých tras, které patří k nejvyhledávanějším horolezeckým místům v Saském Švýcarsku. Atraktivní je např. známý skalní útvar Herkulessäulen u Rosenthalu, krásné výhledy jsou z vrcholu Kohlberg a z vyhlídky nad Hermsdorfem. V Bielatalu nenajdete obry typu Bloszstocku, nebo Falkensteinu. Výška věží tu je tak do padesáti metrů a to není na saské poměry nijak moc. Nižší výšku však vyvažuje romantická krása, fantasticky tvrdý pískovec a velká koncentrace nezaměnitelných pískovcových útvarů.

Za poznámku stojí i místní zvyky upoutávající v podobě senem vycpaných figurín, které jsou umístěné ve všelijakých pozicích kolem vesnických stavení. Některá groteskní ztvárnění všemožných lidských postaviček Vás nenechjí bez úsměvu na rtech. Vůně lesních jahod a borůvek je tu všudypřítomná a drobné plody můžeme vidět prosvítající pod malými lístky rostlin choulících se na okraji cest.

Tipy na výlet

Vesnice roku 2014 v Ústeckém kraji

Obec Růžová získala zlatou stuhu v soutěži Vesnice roku v Ústeckém kraji.

Rozhledna roku 2018

Na základě vyhlášené ankety Klubu přátel rozhleden se pyšní Růženka titulem Rozhledna roku 2018.

Penzion 21, 405 02 Růžová 121, Mobil: +420 721 641 737, Tel.: +412 520 759, email: info@penzion21.cz

design by GRASR.cz, code by Pro-idea s.r.o.