Penzion21

Rosenthal

Obec Rosenthal-Bielatal je tradičním, idylickým, prázdninovým místem s rozmanitou, kouzelnou krajinou nacházející se na levém břehu Labe v poklidné části Saského Švýcarska. Obě části obce představují naprostý lezecký a turistický ráj obklopený rozsáhlými lesy a bizarními skalními útvary, které nabízejí řadu možností pro mnohostranné sportovní a odpočinkové aktivity (skalní lezení, cyklistické a pěší túry, ale i jízdy kočárem). Ze zajímavých turistických cílů stojí za zmínku kamenný vyhlídkový altán v údolí plném skalních věží u Rosenthalu.

Okolo vyhlídky prochází žlutá TZ - okruh okolo Schweizermühle. V Bielatalu najdete 239 vrcholů a přes 3 400 horolezeckých tras, které patří k nejvyhledávanějším horolezeckým místům v Saském Švýcarsku. Atraktivní je např. známý skalní útvar Herkulessäulen u Rosenthalu, krásné výhledy jsou z vrcholu Kohlberg a z vyhlídky nad Hermsdorfem. V Bielatalu nenajdete obry typu Bloszstocku, nebo Falkensteinu. Výška věží tu je tak do padesáti metrů a to není na saské poměry nijak moc. Nižší výšku však vyvažuje romantická krása, fantasticky tvrdý pískovec a velká koncentrace nezaměnitelných pískovcových útvarů.

Za poznámku stojí i místní zvyky upoutávající v podobě senem vycpaných figurín, které jsou umístěné ve všelijakých pozicích kolem vesnických stavení. Některá groteskní ztvárnění všemožných lidských postaviček Vás nenechjí bez úsměvu na rtech. Vůně lesních jahod a borůvek je tu všudypřítomná a drobné plody můžeme vidět prosvítající pod malými lístky rostlin choulících se na okraji cest.

Tipy na výlet

Dorf des Jahres 2014 in der Region Ústí nad Labem

Die Gemeinde Růžová gewann das Goldene Band „Dorf des Jahres" in der Region Ústí nad Labem.

Aussichtsturm des Jahres 2018

Na základě vyhlášené ankety Klubu přátel rozhleden se pyšní Růženka titulem Rozhledna roku 2018.

Penzion 21, 405 02 Růžová 121, Mobil: +420 721 641 737, Tel.: +412 520 759, email: info@penzion21.cz

design by GRASR.cz, code by Pro-idea s.r.o.